hhi
06 بهمن 1401 - 12:24

کشف 2 تن مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش تکاوران انتظامی استان طی چند عملیات همزمان در جنوب استان بیش از 2 تن مواد افیونی کشف و 4 سوداگر مرگ دستگیر شدند.

سردار محمد قنبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان های " ایرانشهر، نیکشهر و سراوان" با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ هایی از فعالیت اعضای باند مواد مخدر دست یافتند که اعضای این باند مسلح قصد دارند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را به صورت شبانه از مناطق صعب العبور و از مخفیگاه خود به داخل کشور منتقل کنند.

وی با اشاره به رصد لحظه به لحظه تحرکات اعضای این باند توسط یگان های انتظامی، افزود: در 72 ساعت گذشته ماموران انتظامی پس از شناسایی محل حضور قاچاقچیان در ارتفاعات شهرستان های مذکور منطقه را تحت نظر قرار داده که قاچاقچیان با مشاهده ماموران به صورت مسلحانه با آن ها درگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از ساعتی درگیری مسلحانه و با آتش پر حجم یگان های عملیاتی پلیس، 4 سوداگر مرگ دستگیر، و در بازرسی از محل حضور و دپوی آنان در مناطق کوهستانی 2 تن 220 کیلو گرم مواد افیونی شامل یک تن 667 کیلو از نوع تریاک و 553 کیلو گرم از نوع حشیش به همراه سه قبضه سلاح جنگی و شکاری و مقادیری فشنگ مربوطه، یک دستگاه بی سیم و تعداد 8 دستگاه خودرو سواری پژو کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطر نشان کرد: مأموران انتظامی استان در گلوگاه ها و معبرهای قاچاق مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با مواد افیونی به عنوان بلای خانمان سوز جامعه از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 999051