hhi
06 بهمن 1401 - 12:19

پیشرفت ۹۹ درصدی ترمینال جدید فرودگاه ایلام

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: ترمینال جدید ایلام با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال در متراژ ۶ هزار متر در آستانه بهره برداری است.

محمد جواد یگانه مدیر فرودگاه شهدای ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به ️پیشرفت ۹۹درصدی ترمینال جدید فرودگاه ایلام، گفت: زیرساخت های فرودگاه ایلام برای افزایش تعداد پرواز فراهم است.

وی افزود:زیرساخت‌های فرودگاهی ایلام به سه پروژه مهم ترمینال جدید، موتور خانه مرکزی، محوطه سازی در حال اجرایی شدن است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: ترمینال جدید ایلام با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار ۵٠٠ میلیارد ریال در متراژ ۶ هزار متر در آستانه بهره برداری است.

یگانه گفت: در سال جاری در فرودگاه ایلام بیش از ۱۲٠٠ میلیارد ریال اعتبار در سال ۱۴٠۱ جذب شده است.

وی با تاکید بر این که  محوطه سازی فرودگاه ایلام با تامین اعتبار ۶٠٠ میلیارد ریال در حال اجراست است عنوان کرد:فرودگاه ایلام بستر مناسبی برای انجام پروازهای شرکت‌های هواپیمایی است و در این راستا اجرای پروژه‌های جدید زیر ساختی در این مکان در حال انجام است.

یگانه افزود: برای خدمات رسانی به مسافران، فرودگاه ایلام با ارگان‌های نظامی و انتظامی، شرکت‌های هواپیمایی، حفاظت فیزیکی، مرکز سوختگیری، و.. همکاری دارد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: در این فرودگاه در ۱۰ ماهه گذشته یک هزار و ۷۷۳ پرواز نشست و برخاست و جابجایی ۱۳۲ هزار و ۵۰۲ مسافر و انتقال ۱۰۶ تن بار انجام شده است و هم اکنون ۲۵ شرکت هواپیمایی در کشور فعال است که از این تعداد ۳ شرکت در استان همکاری می‌کند.
 
یگانه در پایان یادآور شد : شرکت‌های خدمات فرودگاهی که در فرودگاه به مسافران خدمات ارائه خواهند داد مستقل و باید مجوز از سازمان هواپیمایی کشور کسب کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 999046