hhi
07 بهمن 1401 - 00:12

چهارمین جشنواره منطقه‌ای ابن حسام در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: شرکت در چهارمین جشنواره منطقه‌ای علمی و فرهنگی و هنری ابن حسام خوسفی‌ تمدید شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدحسین سیدکاشی؛ سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهارمین جشنواره منطقه‌ای علمی، فرهنگی، هنری و ادبی ابن حسام خوسفی‌ برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در راستای شناساندن جایگاه معنوی ابن حسام خوسفی‌ در چهار بخش شعر، هنر، پژوهش و جنبی با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و دستگاه‌های اجرایی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی  خراسان جنوبی تصریح کرد: معرفی فرهیختگان ارزشمند فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی منطقه شرق، حمایت از صاحبان اثر و معرفی آنها به مناطق مختلف کشور، نخبه پروری و کشف استعدادهای شعری، هنری و ادبی منطقه و ایجاد وفاق میان شاعران و هنرمندان از دیگر اهداف جشنواره فرهنگی هنری ابن حسام می‌باشد.

 

سیدکاشی یادآور شد: بخش هنری و پژوهشی به جشنواره امسال افزوده شده که شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به بخش هنری در حوزه‌های خوشنویسی اشعار ابن حسام، طراحی و نقاشی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش پژوهشی جشنواره نیز مقالات با موضوعات سیری در اندیشه کلام و اشعار ابن حسام، باورهای عامیانه در شعر ابن حسام، باورهای نجومی در شعر ابن حسام، تشیع در شعر ابن حسام، ساده زیستی، زیارت و موسیقی در شعر ابن حسام پذیرفته می‌شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: علاقمندان شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا پایان بهمن از طریق سایت www.jdkhj.ir  در بخش رویدادها ارسال کنند و در بخش اصلی جشنواره نیز شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را در قالب کلاسیک، نو و سپید و در بخش جنبی با موضوعات سلامت، محیط زیست و طبیعت ارسال کنند.

سیدکاشی افزود: استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان،کرمان و یزد در این جشنواره حضور خواهند داشت.

وی عنوان کردا: به سه برگزیده در بخش دانشجویی و آزاد با موضوعات جشنواره فرهنگی و علمی منطقه‌ای ابن حسام‌ خوسفی در قالب کارت هدیه، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر به عمل خواهد آمد.

پایان پیام/69014

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000121